Firemní fotovoltaika Greenbuddies pro Penny realizace 2023

Firemní fotovoltaika

Udržitelná energie FVE pro firmy: Detailní pohled na solární projekty Penny a jejich dopad, realizace společností Greenbuddies v roce 2023

Firemní fotovoltaika Greenbuddies pro Penny realizace 2023
Greenbuddies logo

Objevte, jak realizace FVE projektů společností Greenbuddies pro Penny přináší ekonomické benefity. V našem článku nahlédnete do světa firemní fotovoltaiky a dozvíte se, jaké finanční výhody může solární energie nabídnout pro podnikání. Představíme vám, jak se Penny rozhodl pro tuto ekologickou alternativu, která nejen podporuje udržitelnost, ale také zvyšuje ekonomickou efektivitu a snižuje náklady.

Greenbuddies zahájili v červenci instalaci celkem 11 solárních elektráren pro řetězec PENNY. Projekty zahrnují nejen stávající, ale i nově vznikající pobočky v České republice. Tyto instalace budou doplněny o bateriová úložiště, která efektivně uchovávají přebytečnou vyrobenou energii.

Greenbuddies a PENNY: Spolupráce zaměřená na solární energii pro udržitelnější budoucnost

Jsme nadšeni, že můžeme přispět k dosahování strategických cílů diskontního řetězce PENNY v oblasti udržitelnosti,“ říká Aleš Damm, spolumajitel společnosti Greenbuddies Charging. Postupně bude na střechy jedenácti poboček PENNY, nacházejících se v Praze Ládví, Skutči, Charvátské Nové Vsi, Jindřichově Hradci, Přibyslavi, Milevsku, Berouně, Polné, Benešově, Chodově a Krumvíři, nainstalováno solárních panelů. Tato iniciativa znamená, že podíl instalovaných fotovoltaických systémů na celkovém počtu prodejen PENNY se zvýší na 10 %.

Firemní fotovoltaika Greenbuddies pro Penny realizace 2023, FVE pro firmy

Celkový výkon instalovaných solárních systémů se bude pohybovat mezi 70 až 100 kWp, s počtem solárních panelů obvykle v rozmezí 175 až 250 kusů. Například v prodejně v Praze Ládví bude umístěno 190 panelů, které se očekává, že vygenerují přibližně 65 MW elektrické energie ročně. To by mělo pokrýt více než 26 % roční spotřeby elektrické energie prodejny a v letních měsících by tento podíl mohl dokonce překročit 40 %,“ vysvětluje Aleš Damm. Dodává, že technické parametry těchto systémů jsou součástí první fáze projektu, která byla zahájena v červnu tohoto roku.

Firemní fotovoltaika Greenbuddies pro Penny realizace 2023, FVE pro firmy.

Drasko Lazović, jednatel PENNY odpovědný za výstavbu a modernizaci prodejní sítě, k investici do fotovoltaiky poznamenal: „Naše prodejny již využívají fotovoltaické systémy, které minulý rok vyprodukovaly 630 MWh elektřiny. Očekáváme, že díky využití solární energie budeme v příštích letech ještě více snižovat spotřebu elektrické energie z veřejné sítě.“ PENNY si od instalace každého fotovoltaického systému slibuje roční snížení emisí CO2 až o 117 tun, což je ekvivalentní spálení přibližně 32 356 litrů nafty.

Firemni fotovoltaika FVE Greenbuddies pro Penny realizace 2023, Prodejny Penny

FVE pro firmy

Další články