Postup připojení k optické síti CETIN

Cetin logo

Připojení k optické síti

Připojení na optickou síť CETIN: Jak postupovat, pokud chcete připojit objekt na optickou síť CETIN a jaké Vám to poskytne výhody?

Při přechodu na optické připojení CETIN mimo jiné získáte

 • Rychlosti stahování až 2000Mb/s, nahrávání až 1000 Mb/s
 • Stabilní přípojku za každého počasí
 • Velmi rychlé odezvy vhodné pro konference, streamy, hraní online her
 • Kvalitní připojení pro několik zařízení najednou

Zažíváte pomalé připojení k Internetu, časté výpadky za nepříznivého počasí nebo neustálé přerušování, když se několik členů vaší domácnosti připojí současně? Níže vám radíme, jak ZDARMA napojit váš objekt na optiku CETINu a budete mít po starostech s kevalitním připojením.

Přehled všech tarifů, více informací najdete v sekci Ceny za Optické připojení k Internetu pro firmy.

Nové symetrické tarify na optické síti

Asi nejvýraznější novinkou roku 2023 pro uživatele na optické síťi CETIN jsou symetrické tarify 250/250 Mb/s, 500/500 Mb/s, 1000/500 Mb/s a nejvýkonnější varianta 2000 /1000 Mb/s. S nimi máte tu nejvyšší rychlost nejen při stahování dat, ale i při jejich odesílání. Tarify jsou vhodné pro náročné domácnosti, ale především pro firemní připojení s větším množstvím uživatelů. Více se tématu věnujeme v článku o našich nových symetrických tarifech.

Proč má optické připojení do Internetu takový výkon

Optická vlákna jsou ze skla a signál se v nich přenáší obrovskou rychlostí pomocí světla a přenesou obrovskou datovou kapacitou. Vlákna postupně nahrazují metalické kabely, například klasické telefonní linky využívané pro VDSL připojení, data jsou přenášeny s minimální ztrátou a zároveň jsou vlákna imunní vůči elektromagnetickému rušení a netrpí ztrátou při větších vzdálenostech. Optická vlákna jsou položena do země a to, že je venku bouřka, vichřice nebo tuhý mráz, na kvalitě svého internetového připojení vůbec nepoznáte.

A jak napojíte váš dům na optickou síť CETIN

Nezáleží, zda jste domácnost, firma, developer, SVJ nebo starosta obce. Pokud víte, že u vás optika zatím není nebo ji chcete zavést do svého domu či obce, CETIN se vám ozve zpět a vše s Vámi naplánuje.

Připojení na optickou síť CETIN

 • Vyplňte Vaši adresu na stránkách CETIN.
 • Provede se ověření plánu modernizace na optickou síť ve Vaší lokalitě
 • Zajistí se vyjádření majitele nemovitosti k napojení na optickou síť
 • Navrhne se technické řešení
 • CETIN si zajistí všechna potřebná razítka, například od vlastníka chodníku
 • A pokud vše klapne, rozběhne se realizace optické přípojky až k Vašemu domu
 • A Vy si už jen vyberte některý z našich optických tarifů

Realizace napojení pochopitelně zabere nějaký čas. Do té doby si objednejte naše připojení k Internetu VDSL a až bude optika hotova, přejdete na optický tarif a službu jednoduše převedeme na optické připojení.

Zdroj: CETINConnectivity.cz

Rychlost a spolehlivost

Připojení k optické síti internet poskytuje nejvyšší možnou rychlost přenosu dat, což umožňuje okamžitý přístup k obsahu a plynulý online zážitek. Optická síť nabízí také vynikající spolehlivost přenosu dat, čímž eliminuje čekání na stahování nebo zpoždění při streamování. S touto technologií můžete pohodlně streamovat videa, hrát online hry a provádět další náročné online aktivity s minimem přerušení.

Budoucnost orientovaná investice

Připojení k optické síti představuje investici do budoucnosti. S neustálým vzrůstajícím datovým provozem a nárůstem online aktivit se optická síť stává klíčovým prvkem pro moderní digitální život. Investice do této technologie zajišťuje, že budete mít přístup k nejnovějším a nejrychlejším internetovým technologiím, které se v budoucnosti budou vyvíjet. Připojením k optické síti získáte kvalitní a trvanlivé řešení pro váš digitální životní styl.

Široké možnosti kapacit

Připojení k optické síti umožňuje efektivní využívání široké škály kapacitních možností. To znamená, že můžete připojit více zařízení najednou bez poklesu výkonu. Bez ohledu na to, zda pracujete z domova, streamujete obsah na více obrazovkách nebo sdílíte připojení s rodinou, optická síť poskytuje potřebnou kapacitu pro hladký chod všech zařízení současně.

Bezpečné a stabilní připojení

Optická síť nabízí nejen vysokou rychlost, ale také zajišťuje bezpečné a stabilní připojení. Díky odolnosti optických vláken vůči elektromagnetickým interferencím a vnějším vlivům je možné dosáhnout konzistentního přenosu dat bez obav o narušení signálu. To znamená, že vaše internetové připojení zůstává bezpečné a spolehlivé i v náročných podmínkách, což je klíčový prvek pro bezproblémové surfování na internetu, práci z domova a další online aktivity. Optické připojení je tedy nejen rychlé, ale i stabilní a zabezpečené řešení pro vaše digitální potřeby.

Připojení na optickou síť CETIN: Připojte se na optiku CETIN a máte po starostech- InternetVDSL.cz
Připojení na optickou síť CETIN
Speedtest

Pomalý Internet

Objevte skutečnou rychlost svého internetového připojení a odhalte, jak ho můžete zrychlit! Čtěte náš článek Internet Speed Test a zjistěte více!

Bonding internet VDSL: 2x větší rychlost, kapacita 250 Mb/s

Bonding Internet VDSL je technologie, která umožňuje sloučení dvou VDSL připojení do jednoho silnějšího a rychlejšího internetového spojení.

Bonding Internet VDSL: zvyšte si rychlost pevného internetu