Bonding Internet VDSL: zvyšte rychlost pevného internetu

Přečtěte si, co je Bonding, co Vám přinese za výhody a jak na to.

Máte rychlost Internetu VDSL na maximu, ale stále Vám to nestačí. Zkuste Internet Bonding. Tato inovativní technologie sloučí dvě telefonní linky. Tím výrazně zvýší nejvyšší možnou rychlost internetového připojení jak pro stahování, tak pro nahrávání.

Co je internet bonding

Bonding je technologie, která ze dvou pomalejších metalických přípojek VDSL vytěží maximum tím, že je sloučí a vůči uživateli se tváří jako jedna. Jak to celé funguje? Do Vašeho bytu nebo kanceláře Cetin zavede místo jednoho páru telefonních kabelů rovnou dva. Spojí je dohromady a díky tomu se vaše rychlost internetu až zdvojnásobí, a to oběma směry. Když máte rychlost stahování 50 Mbit/s, bonding Vám internet zrychlí až na 100 Mbit/s pro stahování. A to bez složitějších zásahů, v podstatě k Vám Cetin přivede druhou linku a obě dvě zapojí do prvku, který se nazývá Terminátor. O všechny tyto kroky se postará technik společnosti CETIN, který sloučí služby přímo na místě. Vám předá již plně sloučenou službu na Ethernetovém kabelu.

 

 
Bonding Internet VDSL: zvyšte si rychlost pevného internetu
Bonding Internet VDSL: zvyšte si rychlost pevného internetu

Co je Terminátor, kdo se o něj stará

Terminátor je prvek, kterým Cetin službu zakončuje. Jedná se o malou krabičku, obvykle od výrobce ZyXEL nebo Comtrend a má za úkol zrychlovat a stabilizovat internet mezi telefonní sítí a zákaznickým routerem. Terminátor není router a nemůžete ho nahradit, jedná se o samostatný prvek, který potřebuje vlastní napájení z elektrické sítě. Nespornou výhodou Terminátoru je to, že je kompatibilní s běžnými routery. Prvek Vám nainstaluje Cetin, stará se o nastaví a má na něj vzdálený přístup, pro případ servisních prací – může třeba zkontrolovat, jestli nechybuje kabel od útředny až k Vám do bytu nebo kanceláře. Zákazník do Terminátora nemůže, ale ani nepotřebuje přistupovat, pouze pro něj zajistí volnou zásuvku.

Služba Internet Bonding VDSL je zakončena Ethernet kabelem s konektorem RJ-45 a nepotřebujete již VDSL modem, ale router s WAN portem. Koukněte na ceník připojení k internetu a prvků.

Jaké rychlosti umí Internet bonding

Na jaké nové rychlosti bondingem v praxi tedy dosáhnete? Bondovat je vždy možné jen tu nejvyšší rychlost VDSL připojení. Menší by ani nemělo smysl.

Pokud je nejvyšší dostupná rychlost 20/2 Mb/s, pak s bondingem budete mít až 50 Mb/s pro stahování, respektive 10 Mb/s pro nahrávání. Pokud nyní dosahujete 50/10 Mb/s, pak Vám bonding zajistí rychlosti až 100/20 Mb/s. A poslední a nejrychlejší varianta, kdy ze dvou VDSL linek o kapacitách 100/20 Mb/s, dosáhnete rychlost stahování až 250 Mb/s a nahrávání až 25 Mb/s.

Jak probíhá instalace služby Internet bonding:

  • V předem domluveném termínu Váš navštíví technik, na místě je nutná Vaše přítomnost, domluvíte možnosti instalace
  • Technik zkontroluje vedení v domě až k bytu, připraví jej k oživení
  • Přeměří telefonní linky v bytě, pokud mají špatné parametry nebo pokud ještě nejsou realizované, provede instalaci nových kabelů na místo, které si dohodnete
  • Zkontroluje telefonní zásuvku, případně nainstaluje novou
  • K telefonní zásuvce nainstaluje koncové zařízení Terminátor, které připojí do elektrické sítě a kabelem jej propojí do telefonní zásuvky
  • Terminátor je zároveň koncový (předávací) bod služby
  • Poté technik zkontroluje fukčnost nového připojení a pokud je vše v pořádku, nechá Vás podepsat předávací protokol a Vy můžete začít surfovat přiblížně dvojnásobnou rychlostí než u samotného VDSL

Poptejte službu Internet bonding VDSL

Nechte si nezávazně ověřit, jestli umíme zdvojnásobit rychlost vašeho Internetu VDSL