Bonding Internet
2x větší rychlost Když jedno připojení nestačí |

Zrychlete váš internet s naším Bonding Internet VDSL řešením. Sloučení dvou VDSL linek přináší nevídanou rychlost a stabilitu připojení, které je ideální pro firmy vyžadující vysokou kapacitu a nepřetržitou dostupnost internetu. Přechod na Bonding VDSL je krokem k nekompromisní digitální efektivitě vašeho podnikání.

Bonding Internet VDSL

Bonding internet VDSL: Zdvojnásobte rychlost připojení pomocí sloučení dvou telefonních linek. Získejte rychlejší připojení bez investic

Co je bonding?

Bonding je technologie, která z pomalejších metalických přípojek vytěží maximum. Jak funguje? Do metalického připojení zavedeme rovnou dva páry, vaše rychlost internetu se zdvojnásobí.

Bonding zvýší rychlost internetu přes pevnou linku na dvojnásobek.

Bonding Internet VDSL: zvyšte rychlost pevného internetu

Máte rychlost Internetu VDSL na maximu, ale stále Vám to nestačí. Zkuste Internet Bonding. Tato inovativní technologie sloučí dvě telefonní linky. Tím výrazně zvýší nejvyšší možnou rychlost internetového připojení jak pro stahování, tak pro nahrávání.

Internet bonding, známý také jako „bonding VDSL“ nebo „VDSL bonding“, je technologie, která umožňuje kombinovat více VDSL (Very-high-bit-rate Digital Subscriber Line) připojení do jednoho, čímž se zvyšuje celková rychlost a spolehlivost internetového připojení. Tato metoda spojuje kapacity několika individuálních VDSL linek do jediného, silnějšího připojení, což efektivně zdvojnásobuje nebo i vícekrát zvyšuje dostupnou rychlost stahování i odesílání dat.

Bonding může být obzvláště užitečný v oblastech, kde je dostupnost vysokorychlostního internetu omezená nebo kde jedno připojení nedokáže samostatně splnit požadavky na šířku pásma. Využitím více VDSL linek se také zlepšuje redundance a spolehlivost internetového připojení, což je výhodné pro firmy a uživatele, kteří potřebují stabilní a rychlý internet pro svoji činnost.

Co je internet bonding

Bonding je technologie, která ze dvou pomalejších metalických přípojek VDSL vytěží maximum tím, že je sloučí a vůči uživateli se tváří jako jedna. Jak to celé funguje? Do Vašeho bytu nebo kanceláře Cetin zavede místo jednoho páru telefonních kabelů rovnou dva. Spojí je dohromady a díky tomu se vaše rychlost internetu až zdvojnásobí, a to oběma směry. Když máte rychlost stahování 50 Mbit/s, bonding Vám internet zrychlí až na 100 Mbit/s pro stahování. A to bez složitějších zásahů, v podstatě k Vám Cetin přivede druhou linku a obě dvě zapojí do prvku, který se nazývá Terminátor. O všechny tyto kroky se postará technik společnosti CETIN, který sloučí služby přímo na místě. Vám předá již plně sloučenou službu na Ethernetovém kabelu.

Více informací.

Co je Bonding a jak zrychluje připojení.

Co je připojení VDSL

Připojení VDSL (Very High Bitrate Digital Subscriber Line) je typ širokopásmového internetového připojení, které umožňuje rychlejší přenos dat než klasické DSL připojení. Využívá stávající měděné telefonní linky k poskytování internetového připojení, ale díky pokročilé technologii modulace dosahuje vyšších rychlostí pro stahování i odesílání dat. VDSL je ideální pro domácnosti a malé firmy, které potřebují rychlý internet pro streamování videa ve vysoké kvalitě, online hry, nebo pro práci s velkými datovými objemy. Rychlost připojení VDSL může dosáhnout až několika stovek Mbit/s, v závislosti na vzdálenosti mezi domácností a nejbližším telefonním ústřednou.

Connectivity.cz nabízí službu VDSL využívající přístupové vedení společnosti CETIN, čímž je zajištěna široká dostupnost této rychlé internetové připojky na celém území České republiky. Díky tomuto partnerství mají zákazníci Connectivity.cz možnost využívat stabilní a rychlé připojení k internetu vhodné pro domácnosti i firmy, které vyžadují kvalitní a spolehlivou online komunikaci.

Bonding Internet VDSL: zvyšte si rychlost pevného internetu
Bonding Internet VDSL: zvyšte si rychlost pevného internetu

Bonding Internet VDSL znamená:

Co je Terminátor, kdo se o něj stará

Terminátor je prvek, kterým Cetin službu zakončuje. Jedná se o malou krabičku, obvykle od výrobce ZyXEL nebo Comtrend a má za úkol zrychlovat a stabilizovat internet mezi telefonní sítí a zákaznickým routerem. Terminátor není router a nemůžete ho nahradit, jedná se o samostatný prvek, který potřebuje vlastní napájení z elektrické sítě. Nespornou výhodou Terminátoru je to, že je kompatibilní s běžnými routery. Prvek Vám nainstaluje Cetin, stará se o nastaví a má na něj vzdálený přístup, pro případ servisních prací – může třeba zkontrolovat, jestli nechybuje kabel od útředny až k Vám do bytu nebo kanceláře. Zákazník do Terminátora nemůže, ale ani nepotřebuje přistupovat, pouze pro něj zajistí volnou zásuvku.

Služba Internet Bonding VDSL je zakončena Ethernet kabelem s konektorem RJ-45 a nepotřebujete již VDSL modem, ale router s WAN portem. Koukněte na ceník připojení k internetu a prvků.

Jaké rychlosti umí Internet bonding

Na jaké nové rychlosti bondingem v praxi tedy dosáhnete? Bondovat je vždy možné jen tu nejvyšší rychlost VDSL připojení. Menší by ani nemělo smysl.

Pokud je nejvyšší dostupná rychlost 20/2 Mb/s, pak s bondingem budete mít až 50 Mb/s pro stahování, respektive 10 Mb/s pro nahrávání. Pokud nyní dosahujete 50/10 Mb/s, pak Vám bonding zajistí rychlosti až 100/20 Mb/s. A poslední a nejrychlejší varianta, kdy ze dvou VDSL linek o kapacitách 100/20 Mb/s, dosáhnete rychlost stahování až 250 Mb/s a nahrávání až 25 Mb/s.

Jak probíhá instalace služby Internet bonding

 • V předem domluveném termínu Váš navštíví technik, na místě je nutná Vaše přítomnost, domluvíte možnosti instalace
 • Technik zkontroluje vedení v domě až k bytu, připraví jej k oživení
 • Přeměří telefonní linky v bytě, pokud mají špatné parametry nebo pokud ještě nejsou realizované, provede instalaci nových kabelů na místo, které si dohodnete
 • Zkontroluje telefonní zásuvku, případně nainstaluje novou
 • K telefonní zásuvce nainstaluje koncové zařízení Terminátor, které připojí do elektrické sítě a kabelem jej propojí do telefonní zásuvky
 • Terminátor je zároveň koncový (předávací) bod služby
 • Poté technik zkontroluje fukčnost nového připojení a pokud je vše v pořádku, nechá Vás podepsat předávací protokol a Vy můžete začít surfovat přiblížně dvojnásobnou rychlostí než u samotného VDSL.
Koukněte na aktuální ceník Internetu VDSL. Službu Bonding Internet poskytujeme se společností CETIN. How to Perfect Marketing. Digitální Marketing a SEO.

Kolik stojí bonding

Cena služby bonding je stejná jako u běžného internetu VDSL. Jediným rozdílem je nutnost přidat do vaší domácí sítě prvek zvaný Terminátor, který umožňuje efektivně využívat zdvojenou rychlost připojení. Pro podrobnější informace o cenách a možnostech připojení navštivte naši stránku Ceník VDSL a optického Internetu​, kde naleznete vše potřebné pro rychlé a stabilní připojení díky technologii bonding.

Poptejte službu Internet bonding VDSL

Nechte si nezávazně ověřit, jestli umíme zdvojnásobit rychlost vašeho Internetu VDSL

Slučte dvě telefonní linky pro 2x větší rychlost

Bonding Internet VDSL je moderní technologie, která umožňuje zvýšit rychlost a dosah DSL služby. Tato technologie, známá také jako VDSL bonding, spojuje dvě standardní VDSL2 linky do jednoho virtuálního připojení. Od roku 2020 je to nová možnost pro nejrychlejší VDSL internet. V praxi to znamená vedení internetu místo po jednom páru po párech dvou, tedy celkem 4 drátech.

U koncového klienta pak dochází ke spojení těchto dvou linek do jedné formou zapojení speciálního modemu, takzvaného Terminátoru. Tento modem dokáže spojit tok dat ze dvou linek, čímž znásobuje koncovou přenosovou rychlost. Díky tomu může uživatel dosáhnout rychlosti až 2x vyšší než předtím.

V závěru lze říci, že Bonding Internet VDSL představuje významný krok vpřed v oblasti internetových připojení. Tato technologie nejenže zvyšuje rychlost internetu, ale také rozšiřuje možnosti jeho využití. Ať už jste doma nebo v práci, Bonding Internet VDSL vám umožní využívat internet na maximum.

Shrnutí bondingu

 • Bonding Internet VDSL zdvojnásobí vaši internetovou rychlost tím, že kombinuje dva VDSL připojení.
 • Ideální řešení pro zvýšení online výkonu pro firmy i domácnosti v oblastech s omezeným přístupem k vysokorychlostnímu internetu.
 • Zajišťuje vyšší spolehlivost připojení díky redundantním linkám.
 • Proces instalace je jednoduchý a zajištěný techniky bez potřeby složitých úprav na straně uživatele.
 • Poskytuje stabilní a rychlé připojení vhodné pro náročné internetové aktivity, jako je streamování videí, online hry, a práce s velkými daty.

Co je Bonding Internet VDSL

Bonding Internet VDSL je technologie, která umožňuje sloučení dvou VDSL připojení do jednoho silnějšího a rychlejšího internetového spojení. Tím se efektivně zdvojnásobuje dostupná rychlost internetu pro stahování i nahrávání dat, což vede k lepšímu využití online služeb a aplikací. Tato metoda je obzvláště užitečná v lokalitách, kde jsou standardní rychlosti internetu omezené a nedostačující pro současné potřeby uživatelů.

Jak to funguje?

Pro realizaci Bonding Internet VDSL je nutné mít dvě VDSL připojení. Technik nainstaluje zařízení zvané Terminátor, které tyto dvě internetové linky fyzicky spojí. Uživatel poté získá jedno výkonnější připojení s rychlostí, která je prakticky dvojnásobkem původní rychlosti každého samostatného připojení. Celý proces instalace a nastavení je přitom rychlý a bezproblémový.

Proč zvolit Bonding Internet VDSL

Tato technologie nabízí řešení pro ty, kteří potřebují vysokorychlostní internet, ale jejich současná situace nebo lokalita jim to nedovoluje. Bonding Internet VDSL zlepšuje online zážitek tím, že poskytuje stabilnější a rychlejší připojení, což je nezbytné pro efektivní práci i zábavu v dnešním digitálně propojeném světě.

Díky bondingu dosáhne na rychlost 250 Mb/s více než milion domácností

CETIN nepřetržitě pracuje na rozšiřování a zlepšování rychlosti internetového připojení, nyní nabízející profil s rychlostí až 250 Mb/s díky technologii bondingu. Tato inovace umožňuje více než 1,14 milionu přípojek dosáhnout dvojnásobné rychlosti internetu, z až 100 Mb/s na nově až 250 Mb/s, což zvyšuje celkový počet domácností s touto rychlostí na téměř 2 miliony. Bonding, využívající dva páry metalické přípojky- klasické telefonní linky, zdvojnásobuje rychlost jak pro stahování, tak i odesílání dat a je součástí snahy o poskytování špičkového připojení přes stávající metalickou infrastukturu, která je fyzicky přítomna již od doby digitalizace veřejné telefonní sítě.

Rozvoj a zrychlení je podpořeno také výstavbou FTTC, instalací optiky do uličních rozvaděčů DSLAM, díky čemuž se rychlost na téměř dvou milionech přípojek v síti CETIN zvýšila. Tento krok doplňuje další strategické iniciativy, jako je připojení milionu domácností k 1 Gb/s optickému internetu (FTTH), což je součástí dlouhodobého plánu na digitalizaci a modernizaci České republiky.

Zároveň CETIN neustále zlepšuje technické parametry své modernizované metalické sítě s pomocí vlastního zařízení pro zakončení sítě – terminátoru, který umožňuje efektivní využívání bondovaných linek a přináší další výhody jako vzdálenou správu a diagnostiku. Více informací.